VAR izbio Hrvatima dva boda, slavlje Rusa u Mariboru

N1 Info 11.10.2021  |  Autor:Vladimir Vesić

Fudbalska reprezentacija Hrvatske odigrala je u Osijeku protiv Slovačke 2:2 u osmom kolu Grupe H evropske zone kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru naredne godine i na taj način prvo mesto prepustila Rusiji koja je slavila u gostima protiv Slovenije 2:1.

Mučili su se izabranici Zlatka Dalića praktično od prvog minuta. Slovaci su dva puta vodili, ali su Vatreni uspevali oba puta da se vrate, a čak su imali i priliku za pobedu. Tačnije, postigli su gol za 3:2, ali je pogodak Vlašića u 83. minutu poništen posle konsultacija VAR zbog ofsajda. Tako su Vatreni ipak ostali bez pobede, a zbog pobede Rusije u Mariboru i bez prvog mesta Grupe H. Slovaci su do gola u Gradskom Vrtu došli posle 20 minuta. Veteran Marek Hamšik