Od sna do noćne more i nazad – Srbija ima još jedan korak do cilja!

Sputnik 12.10.2021

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Azerbejdžan rezultatom 3:1 u pretposlednjoj utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo i obezbedila je mesto u baražu, a u narednom duelu protiv Portugalije igraće za direktan plasman u Katar 2022. godine.

Srbija je odigrala odličnu utakmicu, stvorila pregršt prilika za gol, povela je preko Dušana Vlahovića iz penala u 30. minutu, ali je meč vratila „na nulu“ u nadoknadi vremena drugog poluvremena. Katastrofalnu grešku tada je napravio golman Predrag Rajković, poklonivši loptu rivalima, a siguran egzekutor bio je Emin Mahmudov. Ipak, dileme o pobedniku otklonio je Vlahović, drugim svojim golom u 52. minutu, a pola sata kasnije tačku je stavio Dušan Tadić,