Čarobni Nejmar i Brazilci, Lautaro presudio Peruu

Sport klub 15.10.2021  |  Autor:Saša Ozmo

Reprezentacije Brazila i Argentine sigurnim koracima grabe ka plasmanu na Svetsko prvenstvo u Kataru, a Čile je pobedom nad Venecuelom 3:0 došao do šestog mesta sa 13 bodova, tri manje od Urugvaja na petom mestu, poziciji koja vodi u baraž.

Brazil je sa 4:1 pobedio upravo Urugvaj, a heroj utakmice bio je Rafinja, dvostruki strelac u svom prvom nastupu u startnih jedanaest za nacionalni tim. Već posle 18 minuta bilo je 2:0, a prvi gol dao je Nejmar u desetom minutu. Odlično dodavanje Freda po dubini, Nejmar savršeno prima loptu grudima, obilazi golmana i dovodi svoj tim u vođstvo. Zatim je pogodio Rafinja, koji se posle odbijene lopte našao na pravom mestu na drugoj stativi. Napadač Lidsa je u 58.