Kakav brodolom Evertona, Lids se izvukao, Njukasl do boda

Sport klub 23.10.2021  |  Autor:Nikola Novaković

U četvrtak od 16 časova na programu su bila četiri meča devetog kola engleske Premijer lige – Votford je u gostima pobedio Everton posle šokantnog preokreta, Vulverhempton Vonderersi su na „Eland Roudu“ ispustili pobedu protiv Lidsa, a bodove su podelili i Kristal Palas i Njukasl Junajted, odnosno Sautempton i Barnli.

Nije mnogo toga ukazivalo na katastrofu koju će na domaćem „Gudison Parku“ doživeti Karamele, ali Votford je posle briljantne igre u drugom poluvremenu rezultatom 5:2 (1:1) porazio ekipu Rafe Benitesa. Heroj je bio trostruki strelac Džošua King. Everton je posle drugog poraza u nizu osmi sa 14 bodova, dok je Votford 14. sa osvojenih 10. Poveli su domaći već u trećem minutu, kada je Tom Dejvis iskoristio pas Demaraja Greja. Norveški napadač Džošua King je u 13.