Drugi poraz Virtusa, Teodosić solidan

Sport klub 30.10.2021  |  Autor:Nina Spasojević

Virtus Bolonja je zabeležila i drugi poraz u italijanskoj Seriji "A", spotakla se u gostima u duelu sa nadahnutom Tortonom - 93:76, a na preostalim subotnjim mečevima 6. kola postignuti su sledeći rezultati: Brindizi - Venecija 81:80 i Trst - Basket Napoli 77:75.

Bolonjezima nije pomogao ni povratak Miloša Teodosića posle zalečene povrede lista. Tortona je preuzela konce igre u drugoj deonici i gosti više nisu uspeli da pređu u vođstvo. Domaći su u poslednjoj četvrtini imali i 21 poen prednosti, predvođeni Majki Daumom, koji je uknjižio 18 poena i 7 skokova. U Virtusu je najefikaniji bio Kajli Vims sa 28 poena, čemu je dodao 3 skoka. Miloš Teodosić je za 26 minuta igre postigao 12 poena (3-1 za dva, 7-2 za tri, 4-4 slobodna