Maksimović i Mitrović „požuteli“ u prvoj pobedi Hetafea

Sport klub 31.10.2021  |  Autor:Nikola Novaković

Pretposednji meč nedeljnog programa u okviru 12. kola španske La Lige doneo je pobedu Hetafea nad Espanjolom rezultatom 2:1 (1:1), a u sastavu tima iz madridskog predgrađa našli su se srpski reprezentativci Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović – obojica su dobili žute kartone.

Posle ove pobede, tek prve u sezoni za Hetafe, tim je i dalje na poslednjem mestu tabele – sada imaju šest bodova kao i pretposlednji Levante. Espanjol je u seriji od tri meča bez trijiumfa – 11. su sa 14 bodova. Poveo je domaćin na stadionu „Alfonso Peres“ u 31. minutu preko Turčina Enesa Unala, koji je atraktivno pogodio „makazicama“. Ipak, samo sedam minuta kasnije katalonska ekipa izjednačila je preko Serđija Gomesa. Ipak, veoma vrednu pobedu domaćima u 56.