Srbija osvojila medalju na SP! Sada može da se kaže, višegodišnji rad celokupnog srpskog boksa se isplatio - Mirončikov u polufinalu!

Sportal blic 02.11.2021
Srbija osvojila medalju na SP! Sada može da se kaže, višegodišnji rad celokupnog srpskog boksa se isplatio - Mirončikov u…

Srbija slavi Vladimira! Srbija ima sigurnu medalju, sigurnu bronzu na Svetskom šampionatu u olimpijskom boksu za muškarce 2021. koji se održava u beogradskoj Areni.

Na medalju smo čekali dugih 26 godina, sada nam je iskovao 23-godišnji Vladimir Mirončikov savladavši u četvrtfinalu predstavnika Kazahstana Nirbeka Orbalaja 5:0. Za plasman u finale i borbu za zlato u kategoriji do 80 kilograma Vladimir će se boriti u četvrtak 4. novembra 2021. protiv Amerikanca Robija Gonzalesa. - Srpska publika me vodi iz pobede u pobede. Imam još snage za finiš prvenstva, idemo dalje u nove pobede. Medalja je obezbeđena, medalja za Srbiju, srce