Košarkašice zvezde bile blizu podviga u Rusiji: Crveno-bele pale u poslednja dva minuta protiv Nadežde

Kurir 03.11.2021

Košarkašice Crvene zvezde poražene su u utakmici 4. kola grupe E Evrokupa na gostovanju Nadeždi u Orenburgu rezultatom 83:72 (19:20, 27:14, 8:20, 29:18).

Crveno-bele su doživele treći poraz, dok je ekipa koju predvodi srpski trener Momir Tasić zabeležila četvrtu pobedu i obezbedila plasman u dalji tok takmičenja. Zvezda je na put dug 3.500 kilometara otišla bez Jelene Jovanović i Alison Švagmejer. Gošće su otvorile utakmicu sa 6:2, ali su u nekoliko navrata u meču dopustile domaćinu da pravi serije. Tako je bilo i u početku kada je ruski tim nanizao devet poena i poveo sa 11:6. Domaće košarkašice su u nekoliko