Kakvo veče za SMS: Gol, asistencija i crveni karton!

Sport klub 05.12.2021  |  Autor:Nikola Novaković

U pretposlednjem meču nedeljnog programa u okviru 16. kola italijanske Serije A Lacio je kao gost na stadionu „Luiđi Feraris“ rezultatom 3:1 (3:0) porazio Sampdoriju, a u centru pažnje bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Munjeviti start nebeskoplavih rešio je praktično duel već posle 37 minuta. Poveli su gosti u Đenovi već u sedmom minutu – strelac je bio Milinković-Savić, a asistirao mu je Matija Zakanji. Bio je to peti gol u sezoni za nekadašnjeg fudbalera Vojvodine. Do 37. minuta dva gola postigao je Ćiro Imobile – Zakanji je kod prvog gola zabeležio prvu asistenciju, a drugi mu je „namestio“ Milinković-Savić. Do kraja duela SMS je dobio i crveni karton – prvi žuti dobio je zbog