Sutjeska bolja od Podgorice, Rudar slomio Budućnost

Sport klub 08.12.2021  |  Autor:Svetozar Janičić

Fudbaleri Sutjeske pobedili su Podgoricu u 19. kolu šampionata Crne Gore u fudbalu sa 3:0, dok je Budućnost poražena od Rudara u Pljevljima sa 3:1, pa Nikšićani na zimski odmor idu sa viškom od devet bodova u odnosu na aktuelnog šampiona.

Sutjeska je bila bolji rival. Tokom prvog poluvremena je imala četiri kolosalne prilike, Božo Marković je dva puta uspeo da zatrese mrežu Podgoričana, ali je dva puta bio u nedozvoljenoj poziciji. U nastavku meča, ponovo je Božo Marković imao zicer, ali je šutirao pored gola u situaciji jedan na jedan sa golmanom Podgorice. Gosti su uzvratili, pogodili prečku, a nedugo zatim, Sutjeska je stigla do vođstva. Darko Nikač je posle centaršuta Brazilca Augusta, pogodio