Nova katastrofa evropskog giganta – Barsa se obrukala kao nijednom za 20 godina!

Sputnik 08.12.2021

Fudbaleri Barselone doživeli su novu katastrofu, pošto su posle poraza od Bajerna u šestom kolu grupne faze ispali iz Lige šampiona. To je prvi put još od 2001. da posrnuli katalonski gigant neć eproći u nokaut fazu LŠ.

Bajern je na domaćem terenu razbio Barsu rezultatom 3:0 i ostavio je na trećem mestu Grupe E – dovoljnom samo za Ligu Evrope. Dalje će, uz Bavarce, ići Benfika, koja je savladala Dinamo iz Kijeva sa 2:0 u Lisabonu. Golove za nemačku mašineriju postigli su Tomas Miler u 34, Liroj Sane u 43. i Džamal Musijala u 62. minutu utakmice. Što se tiče duela u Portugaliji, lisabonske Orlove su u nokaut fazu oslali Jaremčuk i Žilberto, koji su u prvom poluvremenu, za samo