Murinjo besneo, Roma sa igračem manje dobila Speciju

Nova 13.12.2021  |  Autor:Strahinja Nikolić

Fudbaleri ROme savladali su Speciju u meču 17. kola Serije A rezultatom 2:0 i tako došli do 6. mesta na tabeli italijanskog prvenstva. „Vučica“ je povela sa 1:0 golom Krisa Smolinga u 6. minutu meča, i to nakon velike greške odbrane Specije i pasa glavom Tamija Abrahama.

Nastavili su da dominiraju igrači Rome, ali nisu stigli do drugog gola sve do 56. mintua, kada je Rodžer Ibanjez bio najviši nakon kornera i loptu zakucao u mrežu za 2:0. Ipak, uprkos pobedi svog tima i ubedljivoj igri, Žoze Murinjo je bio poprilično nezadovoljan jer je njegov tim ostao sa igračem manje. Naime, u trećem minutu sudijske nadoknade Feliks Adena Đan je dobio drugi žuti karton, što je izazvalo burnu reakciju Portugalca na klupi. Roma je pobedom došla do