Porazi vodećih timova Istoka i Zapada, Bjelica i Pokuševski po 10 poena

RTS 19.12.2021

Situacija sa koronavirusom u NBA ligi sve je ozbiljnija, brojni igrači trenutno se nalaze u kovid protokolu zbog pozitivnih testova ili kontakta sa zaraženima, što umnogome utiče na rezultate. Tokom noći poraze su doživeli vodeći timovi u obe konferencije – Golden Stejt voriorsi i Bruklin netsi, a na terenu su bili i srpski internacionalci Nemanja Bjelica i Aleksej Pokuševski. Zanimljivo je da su obojica završila svoje utakmice sa istim učinkom od 10 poena.

Golden Stejt, koji je kao pre nekoliko sezona vlada Zapadom, zaustavljen je u Torontu i to veoma ubedljivo, rezultatom 119:100. "Ratnici" su igrali bez prvih zvezda Stefena Karija i Drejmonda Grina, što je domaćin u potpunosti iskoristio i već u prve dve četvrtine rešio pitanje pobednika. Bjelica je za goste odigrao nešto više od 25 minuta i za to vreme postigao 10 poena (4/8 iz igre, 1/2 za tri), uz po tri skoka i asistencije. Najbolji u poraženom sastavu bio je