Napoli iznenadio Milan u derbiju Serije A

RTS 19.12.2021

Fudbaleri Napolija nadigrali su Milan sa 1:0 na gostovanju u poslednjoj utakmici 18. kola Serije A i sa nova tri boda preuzeli drugu poziciju na tabeli ojačavši šanse u trci za titulu. U samoj završnici meča domaćini su postigli pogodak ali je on poništen posle sudijske provere VAR tehnologijom.

Fudbaleri Napolija su vrlo ofanzivno ušli u meč na gostovanju i već na startu imali nekoliko odličnih prilika za pogodak a do vođstva su došli već u petom minutu. Vezista Elif Elmas je odlično reagovao posle kornera i udarcem glavom poslao loptu u mrežu Milana za vođstvo Napolija od 1:0. Fudbaleri Milana su potom pojačali pritisak ali, uprkos nekoliko dobrih akcija Zlatana Ibrahimovića, nisu uspevali da dođu do izjednačenja, pa su gosti na poluvreme otišli sa