Nestvarna završnica u ABA ligi: Ukrao loptu tri sekunde pred kraj, pa zakucavanjem doneo pobedu /video/

Sportal blic 28.12.2021

Košarkaši ostvarili su pobedu na gostovanju ekipi rezultatom 82:79, u meču 13. kola ABA lige.

Ljubljančani su do pobede u “Draženovom domu” stigli nakon triler završnice u kojoj su prosto ukrali pobedu popularnim “vukovima” sa Tuškanca. Domaćin je sredinom poslednje četvrtine imao I devet poena prednosti (73:64), ali su gosti uspeli da uvedu utakmicu u neizvesnu završnicu i na kraju preokrenu rezultat. Na ulasku u poslednji minut Cibona je imala prednost od tri poena (79:76), da bi se u samom finišu bolje snašli gosti koji su serijom 6:0 došli do trijumfa.