Kovid pokvario novogodišnju noć Bogdanu i Bobiju, Pokuševski sa šest poena otvorio 2022.

RTS 01.01.2022

U novogodišnjoj noći odigrano je osam utakmica u NBA ligi, ali je od srpskih košarkaša nastupio samo Aleksej Pokuševski. Pokuševski je učestvovao u pobedi svoje Oklahome nad Njujorkom, dok Bogdan Bogdanović i Boban Marjanović nisu nastupili zbog kovid protokola.

Oklahoma je na svom parketu savladala Nikse 95:90 i tako prekinula mini seriju od dva poraza. Domaćin je stigao do preokreta u poslednjoj četvrtini, a Pokuševski je imao sasvim dobar učinak jer je za 17 minuta na parketu postigao šest poena (2/3 trojke) i zabeležio osam skokova. Najefikasniji u pobedi Tandera bio je Šaj Gildžis-Aleksander koji je susret završio sa 23 poena, Eron Vigins je dodao 13, a Taj Džerom 11 poena. Kod Niksa, Er-Džej Beret je postigao 26