Poraz Krajinovića u prvom meču sa Španijom, Srbija bez polufinala

RTS 05.01.2022

Reprezentativac Srbije Filip Krajinović poražen je od Pabla Karenja Buste sa 2:0 (4:6, 3:6) u prvom meču selekcija Srbije i Španije u trećem kolu grupe A na ATP kupu u Sidneju. Ovim porazom reprezentacija Srbije je ostala i bez teoretskih šansi za osvajanje prvog mesta u grupi i plasmana u polufinale.

Već na startu oba seta Španac je uspevao da načini brejkove i dođe do prednosti koju je potom održavao do konačne pobede. Filip Krajinović je samo u prvom setu uspeo da uzvrati jednim ribrejkom, ali to nije zaustavilo za igru raspoloženog Karenjo Bustu. Trenutno dvadesetom teniseru na listi Pablu Karenju Busti je bilo potrebno sat i 20 minuta igre da nadigra našeg tenisera koji je trenutno 42. igrač na listi. Posle ove pobede selekcija Španije je osigurala prvo