FA kupa: Njukasl i Veljko Paunović se obrukali, pobede Lestera, Fulama i Brentforda

Kurir 08.01.2022

Fudbaleri trećeligaša Kembridža plasirali su se danas u četvrto kolo FA kupa, pošto su na gostujućem terenu pobedili Njukasl sa 1:0.

Jedini gol postigao je Džo Ajronsajd u 57. minutu. Jedan od najzaslužnijih za pobedu Kembridža bio je i golman Dimitar Mitov, koji je u nadoknadi vremena odbranio šut Žoelintona. Za Njukasl je na Sent Džejms parku debitovao Kiran Tripije. Fudbaleri Hadersfilda plasirali su se u četvrtfinale pošto su na gostovanju bili bolji od premijerligaša Barnlija sa 2:1. Barnli je poveo golom Džeja Rodrigeza u 28. minutu, a Hadersfild je izjednačio pogotkom koji je u 74. minutu