Real lagano, Barsa pala, Mirotić odličan

Sport klub 09.01.2022  |  Autor:Nina Spasojević

Real Madrid je prema očekivanju, savladao ekipu Huventuda u gostima - 90:71 u 17. kolu španske Endesa lige, a Barselona se spotakla na svom parketu u duelu sa Manresom i to u produžetku - 95:96 (84:84), dok je Valensija porazila Unikahu gostima - 87:82.

Manresa je u srcu Katalonije od starta utakmice ozbiljno zapretila, diktirala tempo i imala prednost do sredine druge četvrtine, ali je Barselona na pauzu između poluvremena otišla sa 7 poena viška. Katalonci su kontrolisali rezultat i u trećem periodu, zatim su gosti u poslednjim minutima susreta preokrenuli na 60:59. Manresa je u većem delu četvrte četvrtine imala prednost i do 10 poena, ali uprkos tome ušlo se u neizvestan finiš meča. Regularan deo susreta