Kraljevi slavili u el klasiku: Real posle produžetaka bolji od Barselone za finale španskog Superkupa

Kurir 12.01.2022

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale španskog Superkupa pošto su večeras u Rijadu posle produžetaka pobedili Barselonu sa 3:2.

Golove za Real su postigli Vinisijus Žunior u 25, Karim Benzema u 72. i Federiko Valverde u 98. minutu, dok su strelci za Barselonu bili Luk de Jong u 41. i Ansu Fati u 83. minutu. Real će se za trofej u Superkupu Španije boriti sa pobednikom drugog polufinala u kojem će se sutra sastati Atletiko Madrid i Atletik Bilbao. Na početku utakmice nije bilo velikih uzbuđenja, a prvu šansu imao je Marko Asensio koji je u 19. minutu šutirao preko gola. Od te prilike, Real