KAN - Gambija nastavlja da piše istoriju, pao je i Tunis, Mali lako sa Mauritanijom!

Sportske.net 20.01.2022  |  Sportske.net

Mali je pobedom na Mauritanijom od 2:0 overio plasman u osminu finala sa prvog mesta.

Favorit je poveo već u drugom minutu preko Haidare, da bi Kone u 49. postavio konačan rezultat. U drugom meču Gambija je ostvarila drugu pobedu u grupi i to protiv Tunisa 1:0. Tunišani su imali veliku šansu da povedu u finišu prvog poluvremena kada je Bubakar Gaje odbranio penal Jaziriju, a kazna je stigla u trećem minutu nadoknade vremena kada je Jalou svojim pogotkom rešio meč. Gambija je na taj način sačuvala drugu poziciju, ali je i Tunis uspeo da se plasira u