Kup Azije - Katar preokrenuo i u goleadi posle 105 minuta pobedio Iran za finale!

Sportske.net 21.01.2022  |  Sportske.net

Fudbalska reprezentacija Katara plasirala se u finale Kupa Azije pošto je pobedila selekciju Irana rezultatom 3:2.

Iran je poveo, Katar preokrenuo do poluvremena, Iranci su uspeli da izjednače, ali su domaći u finišu došli do velike pobede i finala. Već u četvrtom minutu Azmun je posle karambola u šesnaestercu uhvatio makazice i pogodio za vođstvo Irana. Ali, do odlaska na odmor, Katar je uspeo da preokrene. U 17. minutu Afif je asistirao Abdulsalamu koji je imao i sreće, jer je njegov udarac sa 20 metara pogodio defanzivca Irana i prevario golmana Beirandandu. U finišu prvog