Afrički spektakl – tragičari su momci koje Srbija pamti /video/

Sputnik 24.01.2022

Spektakularne mečeve osmine finala Kupa afričkih nacija obeležili su promašaji fudbalera koji su ostavili dubok trag u srpskom fudbalu – Gelor Kanga, igrač Crvene zvezde, nije realizovao penal i njegov Gabon je ispao od Burkine Faso, dok je Umar Sadik, bivši član Partizana, propustio veliku šansu da pomogne Nigeriji protiv Tunisa.

Duel Burkine Faso i Gabona je otkrio sve čari afričkog fudbala – tokom meča je promašen jedan penal, jedan gol je poništen zbog ofsajda, a izjednačenje za Gabon, koji je ostao sa igračem manje, je u prvom minutu nadoknade vremena drugog poluvremena doneo protivnički igrač, autogolom. Sa rezultatom 1:1 otišlo se u produžetke, a kako nije bilo golova pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Gelor Kanga je bio četvrti u redu za penale i promašio je u momentu kada je