Nadal preživeo Šapovalova posle pet setova, Kanađanin optužio sudiju da je korumpiran (VIDEO)

RTV 25.01.2022  |  RTS, B92

MELBURN - Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale Australijan opena savladavši kanadskog tenisera Denisa Šapovalova sa 3:2 u setovima (6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3).

Nadal se na terenu zadržao četiri sata i 10 minuta, što je sigurno više nego što je planirao, pogotovo uzevši u obzir da je nakon samo sat i 40 minuta vodio sa 2:0 u setovima. Španski teniser potpuno je kontrolisao tempo u prva dva seta i gotovo da nije protivniku dao šansu za iznenađenje. U prvom setu viđena je samo jedna brejk lopta, koju je Nadal iskoristio u četvrtom gemu, da bi potom set priveo kraju sa 6:3. Šapovalov nije mnogo više uradio ni u drugom setu,