Sonego bolji od veterana, Argentinci nastavljaju u subotu

Sport klub 12.02.2022  |  Autor:Nikola Novaković

I dalje nisu poznati svi polufinalisti ATP turnira u Buenos Airesu – kiša je prekinula duel domaćih igrača Dijega Švarcmana i Fransiska Serundola u trećem setu, tako da će Italijan Lorenco Sonego svog protivnika u polufinalu dobiti tek u subotu uveče po srednjoevropskom vremenu.

Sonego, 22. igrač sveta, u petak uveče je rezultatom 6:4, 7:6 (4) savladao španskog veterana Fernanda Verdaska posle velike borbe i više od dva sata tenisa. U prvom setu viđen je jedan brejk i to u desetom gemu, iako su prethodno obojica imali brojne šanse da oduzmu rivalu servis. U drugom setu imali smo priliku da vidimo po dva brejka, a Italijan je iskoristio treću meč-loptu. Poslednjeg polufnalistu trebalo je da nam da duel domaćih tenisera – Švarcmana i