Već imamo prvog četvrtfinalistu Lige šampiona?

Sportske.net 15.02.2022  |  Sportske.net

Fudbaleri Mančester sitija već večeras su obavili najveći deo posla oko plasmana u četvrtfinale Lige šampiona. ''Građani'' su večeras kao gosti u Lisabonu deklasirali domaći Sporting na ''Žoze Alvelade'' stadionu, slavili rezultatom 5:0, pa će revanš u Mančesteru biti samo formalnost.

Pravdu je delio srpski sudija Srđan Jovanović, a na vođstvo gostiju čekalo se nepunih sedam minuta. Zanimljiva situacija, mnogi su mislili da se radi o ofsajdu De Brujnea posle udarca Fodena i odbijene lopte golmana Adana. De Brujne je sa gol-aut linije vratio loptu na desetak metara od gola, odakle je Marez pogodio mrežu. Usledila je višeminutna VAR provera posle koje je sudija Jovanović pokazao na centar i ''Građani'' su poveli sa 1:0. Samo deset minuta kasnije,