Slovačka posle penala eliminisala SAD sa hokejaškog turnira, u polufinalu Rusija, Finska i Švedska

RTS 16.02.2022

Hokejaši Slovačke prvi su polufinalisti na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, pošto su posle boljeg izvođenja penala bili bolji od SAD 3:2.

Hokejaši SAD zaustavljeni su u četvrtfinalu olimpijskog turnira, a Slovačka je slavila posle drame i penala. Slovaci su poveli preko Slafkovskog, ali su Ameri izjednačili u finišu prve trećine i poveli u drugoj posle gola Hentdžisa. U poslednjem minutu treće deonice Slovačka je došla do izjednačenja i produžetka, a strelac je bio Hrivik. U dodatnih 10 minuta nije bilo golova, pa se prvog polufinalistu odlučili penali. Amerikanci su svih pet pokušaja promašili, dok