Dončić nastavio seriju, nadigrani i Lejkersi

RTS 02.03.2022

Tim Dalasa nadigrao je LA Lejkerse sa 109:104 na gostovanju u meču punom obrta, a pobedničku ekipu je opet u efikasnosti predvodio slovenački as Luka Dončić. U meču sa nekoliko rezultatskih preokreta, gosti su u finišu najviše zahvaljujući Luki Dončiću, uspeli da dođu do osme pobede u poslednjih deset utakmica.

Dalas je odlično ušao u meč ostvarivši ubedljivu prednost od čak 21 poena u prvom poluvremenu, ali je tim Lebrona Džejmsa u trećoj četvrtini uspeo da načini preokret, pa se učinilo da će prekinuti niz poraza u kome se trenutno nalaze. Ipak, u samoj završnici posebno se aktivirao Luka Dončić i serijom pogodaka obezbedio svom timu osmu pobedu u poslednjih deset utakmica. Slovenac je meč završio sa, za njega skromnih, 25 postignutih poena uz pet asistencija i osam