Siti silovit u derbiju Mančestera, De Brujne i Marez dvostruki strelci

RTS 06.03.2022

Iako su imali određenih uspeha u međusobnim duelima u prethodnim sezonama, deluje izvesno da Mančester Junajted još uvek nije ravnopravan takmac Mančester Sitiju i da, kada ovi igraju onako kako mogu, prosto moraju doći do pobede. Tako je bilo (4:1) i u meču odigranom u okviru 28. kola Premijer lige.

Mančester Siti je poveo golom Kevina De Brujnea u petom minutu. Džejdon Sančo je izjednačio u 22, ali je šest minuta kasnije Belgijanac postigao svoj drugi gol. Računajući ovaj meč, De Brujne je na 100 duela koje je odigrao kao domaćin u Premijer ligi, kao fudbaler Sitija i Čelsija, učestvovao u 88 golova, što kao strelac (31), što kao asistent (57). Obrazac utakmice nije se mnogo menjao i, istina, verovatno niko i ne bi očekivao da ne bude tako. Siti je