Svetsko čudo! Deda iz Kraljeva u 88. Godini osvojio pet zlata u atletici! Infarkt, stent, tri bajpasa, a on i dalje trči i skače!

Kurir 14.03.2022
Svetsko čudo! Deda iz Kraljeva u 88. Godini osvojio pet zlata u atletici! Infarkt, stent, tri bajpasa, a on i dalje trči i…

Godine su samo broj, to se barem vidi kod Milana Matijevića, legende kraljevačke atletike koji ni sa 88 godina ne prestaje da se bavi ovim sportom.

Matijević od mladosti gaji ljubav prema atletici, a od iste ne odustaje ni sada kada je blizu 10. decenije života. Na Dvoranskom prvenstvu Srbije u kategoriji M85 održanom u Beogradu, Milan je osvojio dve zlatne medalje, a potom je zablistao i na međunarodnoj sceni! Na dvoranskom prvenstvu veterana u atletici koje je održano u Novom Mestu u Sloveniji, Milan je osvojio tri zlatne medalje u konkurenciji veterana od 85-89 godina (trka na 60 m, skok udalj i štafeta 4 x