Jokićev novi rekord za pobedu nad Vašingtonom i odličnim Avdijom

RTS 17.03.2022

Srpski centar Nikola Jokić nastavio je sa serijom sjajnih igara predvodeći Denver i u pobedi nad Vašingtonom sa 127:109 na gostovanju. Iako je pauzirao u poslednjoj četvrtini Somborac je postigao novi dvostruki učinak i prebacio cifru od 10.000 postignitih poena u NBA karijeri.

Nikola Jokić je sa 29 postignutih poena uz 13 skokova i 8 asistencija za nešto više od 26 minuta igre i predvodio tim iz Kolorada do 42. pobede u sezoni čime su došli do šeste pozicije na tabeli. Tim učinkom je prešao petocifreni broj ukupno postignutih poena u 516 utakmica NBA lige što je brže pošlo za rukom samo legendarnom Lariju Birdu. Denver je od samog početka preuzeo inicijativu i ubedljivo vodio do samog finiša meča kada su domaćini uspeli samo delimično da