Liga Evrope, poznati svi četvrtfinalisti

RTS 17.03.2022

Fudbaleri Barselone savladali su kao gosti Galatasara sa 2:1 i plasirali se u četvrtfinale Lige Evrope. Atalanta savladala Bajer Leverkuzen sa 1:0 i obezvedila dalji plasman. Braga u dvomeču bolja od Monaka. Lionu dovoljno 1:1 protiv Porta. Ajtraht i Vest Hem posle produžetka obezbedili četvrtfinale.

Nakon prvog meča u Barseloni koji je završen bez golova Barsa je u revanšu u Turskoj savladala Galatasaraj i plasirala se u četvrtfinale. Sve je dobro počeo po domaćina poveo je preko Markaoa u 28. minutu susreta. Barselona je izjednačila u 37. strelac je bio Pedri. Pri ovom rezultatu otišlo se na odmor. Barselona je do gola vrednog prolaska u četvrtfinale u 50. minutu golom Obamejanga. Atalanta je u prvom meču savladala Bajer Leverkuzen sa 3:2, u drugom meču