Šakota u Španiji startovao ubedljivim porazom od direktnog konkurenta za opstanak

Sportske.net 26.03.2022  |  Sportske.net

Pre pet dana je bivši trener Crvene zvezde Dragan Šakota ozvaničio saradnju sa španskom Saragosom, a večeras je imao priliku da debituje na klupi ovog kluba.

Međutim, debi nije bio uspešan, pošto je Saragosa kao gost ubedljivo poražena od San Pablo Burgosa rezultatom 78:56. Već u prvoj četvrtini je domaćin stekao ubedljivu prednost, vodio je sa 28:13 posle prvih deset minuta. Šakotin tim je uzvratio serijom 8:0 na početku druge deonice, da bi u trećem kvartalu prišao na 42:37, ali onda Burgos pravi svoju seriju 10:0, čime je praktično prelomio meč u svoju korist. Amerikanac Edi sa 19 i Brazilac Benite sa 16 poena