Kristijan Eriksen postigao gol dva minuta posle povratka u reprezentativni fudbal

RTS 26.03.2022

Prošlo je 287 dana otkako je Kristijan Eriksen na utakmici Evropskog prvenstva imao srčani zastoj. Sjajni danski fudbaler se borio za život, a ne samo da je uspeo u toj borbi, nego se vratio profesionalnom igranju – a sada i uspesima sa nacionalnim timom svoje zemlje.

Sjajan prijateljski meč odigrali su Holandija i Danska, u kojem je domaći tim slavio sa 4:2. Bergvajn je postigao gol za domaći tim u 16. minutu, da bi četiri minuta kasnije Vestergard doneo izjednačenje polufinalistima kontinentalnog šampionata prošle godine. Nejtan Ake je vratio prednost svojoj selekciji u 29. minutu, a u 38. minutu Depaj je, iz penala, uvećao prednost Holandije. Eriksen je zamenio Lindstrema u 46. minutu, uz ovacije stadiona, ali i klupe oba