Dončić tripl-dablom gurnuo Lejkerse na ivicu eliminacije

RTS 30.03.2022

Slovenački košarkaš Luka Dončić upisao je novi tripl-dabl u pobedi nad Los Anđeles lejkersima i stavio "jezerdžije" u veoma neugodnu situaciju u finišu regularnog dela sezone. Dončić je predvodio Dalas do trijumfa nad Lejkersima rezultatom 128:110 i gurnuo ih ispod crte koja vodi u plej-in turnir NBA lige.

Luka je od Ol-star vikenda ušao u sjajnu formu i jedan je od najboljih igrača lige, što su na svojoj koži osetili gosti iz grada anđela. Već posle prve četvrtine bilo je jasno da Lejkersi nemaju šanse – Meveriksi su postigli 43 poena u prvih 12 minuta igre i imali skoro 20 poena viška. U drugom periodu je bilo +30, pa su igrači Frenka Vogela do kraja uspeli samo da ublaže debakl. Dončić je na parketu proveo nešto manje od pola sata i za to vreme postigao 34 poena