Makabi razbio Barsu, i to u gostima!

Sportske.net 07.04.2022  |  Sportske.net

Ekipa Barselone je ubedljivo zauzela prvo mesto u ligaškom delu sezone u Evroligi, ali je večeras u poslednjem kolu doživela veoma ubedljiv poraz na svom terenu od Makabija, rezultatom 104:80. ''Ponos Izraela'' u poslednje vreme igra u izvanrednoj formi što je večeras i potvrdio petim uzastopnim trijumfom u Evroligi.

Pogotovo su gosti bili efikasni u prvom poluvremenu i posle 20 minuta igre su vodili sa 57:46. Barsina odbrana je bila nešto čvršća samo u trećoj deonici, ali onda je Makabi ponovo počeo da ''rešeta'' i na kraju zasluženo stigao do ubedljivog trijumfa. Vilbekin sa 20 i Naneli sa 18 poena predvodili su pobedničku ekipu, a u Barsi su nešto bolji od ostalih bili Abrines sa 17 i Mirotić sa 13 poena. Barselona na vrhu tabele ima skor 21-7, a Makabi deli peto i šesto