Zvezda savladala FMP i približila se prvom mestu pred plej-of ABA lige

RTS 11.04.2022

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu FMP-a 90:82, u utakmici 26. kola ABA lige. Crveno-beli do kraja takmičenja treba da odigraju još tri zaostala meča, a samo jedan trijumf im je dovoljan kako bi obezbedili prvo mesto pred plej-of. Borac poražen od Budućnosti u Podgorici 97:73.

Zvezda je u dvorani "Aleksandar Nikolić" savladala ekipu FMP-a 90:82, u utakmici poslednjeg kola ligaškog dela takmičenja i približila se osvajanju prvog mesta pred plej-of. FMP je bio ravnošravan protivnik u prvom poluvremenu, ali je u trećoj četvrtini Zvezda deonstrirala fantastičnu odbranu, pa su creno-beli stekli odlučujuću prednost. Luka Mitrović bio je najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 17 poena, dok su po 12 dodali Lazarević, Dobrić i Ivanović. U ekipi