Žuta podmornica šokirala Nemce, Pirova pobeda Čelsija i nestvaran podvig Reala! /video/

Sputnik 12.04.2022

Fudbaleri španskog Viljareala, popularne Žute podmornice, šokirali su Bajern u Minhenu i nerešenim rezultatom 1:1 prošli u polufinale Lige šampiona pošto su u prvom duelu slavili sa 1:0. Čelsi je u Madridu za 90 minuta bio bolji od Reala sa 3:1 i anulirao zaostatak, ali je u produžecima Karim Benzema golom za 3:2 odveo Madriđane u polufinale.

Ključni momenat utakmice u Minhenu dogodio se u 88. minutu kada je Samuel Čukvueze postigao gol za izjednačenje i veliko slavlje fudbalera Viljareala, iako je domaća ekipa bila dominantna u prethodnom delu meča. Potpuno spektakularna je bila i utakmica u Madridu, Čelsi je uspeo da nadoknadi zaostatak iz prvog duela (3:1), poveo je sa 3:0, imao je i jedan poništen gol, ali je Rodrigo pogotkom na asistenciju Luke Modrića izborio produžetke. Svega šest minuta u