Bio je u Ronaldovoj senci, a sada je Realov kralj i zaslužuje „Zlatnu loptu“

Sputnik 18.04.2022

Karim Benzema igra sezonu života u 34. godini i vodi Real Madrid ka tituli prvaka Španije i Lige šampiona. Nezaustavljivi Franuz alžirskog porekla, postigao je 39 golova na isto toliko utakmica i nema dileme da bi iduća „Zlatna lopta“ Frans fudbala trebalo da završi u rukama Realove devetke koja je godinama bila u senci Kristijana Ronalda.

Kraljevski klub po ko zna koji put ove sezone slavi Karima Benzemu, koji je golom u 92. minutu susreta u Andaluziji presudio Sevilji – 3:2 (0:2), trasirajući Madriđanima put ka tituli u Primeri. Real je imao dva gola zaostatka posle prvih 45 minuta, pogađali su Ivan Rakitić i Erik Lamela, da bi u nastavku gosti iz španske prestonice preko Rodriga prepolovili prednost. Usledio je pogodak Nača Fernandez i izjednačenje, a onda je na scenu stupio magični Karim