Panatinaikos i PAOK u finalu Kupa Grčke: Olimpijakos eliminisan zbog pravila gola u gostima

Euronews 27.04.2022  |  Autor: Euronews

Pobednika grčkog kupa odlučiće duel Panatanaikosa i PAOK-a. ''Zeleni'' su do finala došli pobedivši Lamiju ukupnim rezultatom 3:0, dok su crno-beli posle produžetaka sa Olimpijakosom remizirali 1:1 i prošli dalje zbog pravila gola u gostima.

Vodeći gol za Olimpijakos postigao je Jusuf El Arabi sa bele tačke. Igrao se 105. minut kada je upravo on oboren u protivničkom kaznenom prostoru i sudija je pokazao na penal. El Arabi je preuzeo odgovornost i ''panenkom'' pogodio za 1:0. Αυτό! #PAOK #Reloaded #Colak pic.twitter.com/lWw6PXjS1M — PAOK FC (@PAOK_FC) April 27, 2022 Ipak, nije se predavao PAOK. Antonio Čolak, koji je ušao samo četiri minuta ranije, je u 109. minutu postigao izjednačujući gol. Odlično