Dalasu nedovoljno Dončićevih 45 poena u porazu od Finiksa, Majami poveo protiv Filadelfije (VIDEO)

RTV 03.05.2022  |  RTS, B92

FINIKS - Košarkaši Finiks sansa uspešno su započeli polufinalnu seriju plej-ofa sa Dalasom, pošto su na svom parketu pobedili 121:114. Najbolji tim Zapadne konferencije rutinski je stigao do prvog trijumfa i na startu odbranio domaći teren.

Sansi su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu – na kraju uvodne četvrtine imali su 10 poena prednosti, dok su na odmor otišli sa +13. U nastavku je ekipa Montija Vilijamsa dodatno uvećala zalihu, ali je u završnici ipak zabrinula svoje navijače. Gosti su napravili seriju i smanjili razliku na dva poseda, ali vremena za potpuni preokret nije bilo. Meveriksi nisu mogli da pariraju raspoloženom rivalu jer je u njihovoj igri gotovo sve zavisilo od Luke