„Afrička kletva“

Sputnik 05.05.2022

Pre nešto više od pet i po godina Pep Gvardiola je seo na klupu Mančester sitija, projekta pomognutom arapskim novcem, sa idejom da osvoji Ligu šampiona – po svaku cenu. Katalonac to neće učiniti ni ove godine, a za sve je „kriva“ – afrička kletva.

Gvardiola je doživeo pravi debakl u Madridu, njegov Siti je na revanš meč polufinala stigao sa golom prednosti (4:3) i do 90. minuta je delovalo da je siguran za prolaz u meč za trofej. Ali, dva gola Rodriga u poslednjim minutima regularnog dela meča, uz pogodak Karima Benzeme iz penala u prvom produžetku, značili su kraj Gvardiolinih snova o tome da engleski klub, u koji je uložen ogroman novac, dovede na vrh Evrope. Priča o tome da je Siti „uklet“ klub potiče još