Milvoki nadigrao Boston za vođstvo u seriji

RTS 12.05.2022

Košarkaši Milvokija nadigrali su Boston sa 110:107 na gostovanju u petom meču i poveli sa 3:2 u polufinalnoj seriji Istoka. Do pobede su došli u finišu meča sjajnom odbranom Džrua Holideja koji je zaustavio poslednji napad domaćina i sačuvao prednost tima za konačnu pobedu.

Boston je dobro ušao u meč na svom terenu i vodio do same završnice u koju je ušao sa devet poena prednosti. Milvoki se nije predavao, a sjajno ih je predvodio Adetokumbo, koji je meč završio sa 40 poena, 11 skokova i tri asistencije. Drugi po efikasnosti bio je Holidej sa 24 poena i po osam skokova i asistencija, ali je zahvaljujući odličnim odbranama u poslednjem minutu meča bio i igrač odluke. Pri rezultatu 105:99 za Boston, na minut i 40 sekundi pre kraja, njih