Спарси закували трку за Лигу шампиона, пораз који би Арсенал могао скупо да плати!

Спортске.нет 12.05.2022  |  Спортске.нет

Фудбалери Тотенхема остварили су победу 3:0 над Арсеналом на домаћем терену у 36. колу Премијер лиге.

Спарсе је убедљива победа у градском дербију Лондона приближила управо великом ривалу у трци за пласман у Лигу шампиона, па их два кола пре краја дели само бод. Арсенал је упао у проблем средином првог полувремена, судија Тирни је после контакта Седрика и Сона досудио пенал, а сигуран са беле тачке у 22. минуту био је Хари Кејн. Посао "тобџијама" је додатно отежало искључење Холдинга који је у размаку од само седам минута зарадио два жута картона. Играо се 37.