Konte zavladao severnim Londonom!

Sport klub 12.05.2022  |  Autor:Nikola Novaković

U četvrtak se igrala jedna utakmica u engleskoj Premijer ligi – u pitanju je bila nadoknada 22. kola, a Totenhem je na domaćem stadionu u derbiju severnog Londona rezultatom 3:0 (2:0) porazio Arsenal i tako mu se približio na samo bod zaostatka.

Posle ovog trijumfa „Spursi“ imaju 65 bodova, jedan manje od Arsenala, koji se nalazi na poziciji koja donosi Ligu šampiona naredne sezone. Do kraja Premijeršipa ostale su dva kola. Totenhem je u lokalnom derbiju do vođstva stigao u 22. minutu, a penal je sigurno izveo napadač domaćih Hari Kejn.. Prethodno je sudija Pol Tirni okarakterisao jedan start Sedrika kao pregrub i pokazao na belu tačku. Do 33. minuta domaćin je, osim prednosti od 1:0, stekao i brojčanu