Mikecu srebro, Arunovićevoj bronza na Gran priju u Granadi

RTV 22.05.2022  |  RTV

GRANADA - Srpski strelci su sa dve medalje otvorili učešće na Gran pri turniru Svetske streljačke federacije (ISSF) u Granadi (Španija). Damir Mikec je vazdušnim pištoljem osvojio srebro, a Zorana Arunović bronzu istim oružjem u ženskom pojedinačnom nadmetanju.

U finalu za dame gađala je i Brankica Zarić, koja je zauzela šesto mesto. Naš drugi predstavnik u muškoj konkurenciji, Duško Petrov se plasirao na 12. poziciju. Mikec je u kvalifikacijama bio treći, a Duška Petrova su na 12. mestu dva kruga delila od finala. Olimpijski vicešampion Damir Mikec je odlično odradio posao u prvoj fazi finala. Osvojio je prvo mesto pogodivši 258,1, čak pet i po krugova više od drugoplasiranog Azerbejdžanca Ruslana Luneva. Treće mesto i