Salernitana opstala uprkos debaklu, Kaljari potonuo u Veneciji i ispao

Euronews 22.05.2022  |  Autor: Euronews

Kakav kraj Serije "A"! Salernitana se spasila uprkos debaklu kod kuće od Udinezea (0:4), a ispao je Kaljari koji nije uspeo da pobedi Veneciju (0:0) uprkos tome što su uputili 31 udarac ka golu! Salernitana je dočekala Udineze i pobedom je mogla da reši elitni status, ali je u prvom delu doživela pravi nokaut.

Deluofeu, Nestorovski i Udogi su tri puta tresi mreću domačina, a golman Salernitane odbranio je i penal Pereiri u petom minutu nadoknade prvog dela. U nastavku je Pereira postavio konačnih 0:4. Kaljari je gostovao u Veneciji, koja je već ispala, a igrala je časno - 0:0. Nije bilo nekih velikih šansi, Rog je bio najbliži da pogodi za goste u 44. minutu. U nastavku se igrala viktorija pred golom Venecije, briljirao je golman Meenpa, čak 24 šuteva na gol je poslao