Zbog jednog devetnaestogodišnjaka se veruje u čuda - reč nemoguće ne postoji u španskom rečniku

Sputnik 26.05.2022

Karlos Alkaras, španski teniser, posle velike drame i četiri sata i 45 minuta borbe uspeo je da savlada sunarodnika Alberta Ramosa Vinjolasa rezultatom 6:1, 6:7, 5:7, 7:6, 6:4 i to na impresivan način spasavši i meč loptu.

Karlos Alkaras morao je izuzetno da se namuči kako bi savladao iskusnijeg, ali i slabijeg protivnika Ramosa Vinjolasa. Prvi set dobio je ekspresno, a rivalu je dopusti samo jedan gem, međutim u drugom setu viđen je drugačiji meč. U petom gemu drugog seta Alkaras nije iskoristio čak tri prilike za brejk, a posle taj-brejka bolji je bio stariji Španac. Fantastičan tenis pružili su i u trećem setu, ali je mladi Karlos prvi izgubio servis. Vratio je brejk u šestom