AdmiralBet specijal - Bostonov korak ka prstenu?

Sportske.net 10.06.2022  |  Sportske.net

Ako se može reći da su prva dva meča protekla prema očekivanjima (da, s obzirom na skor Bostona u gostima u plej-ofu protiv najtežih mogućih protivnika, Bruklina, Baksa i Majamija, bilo je realno da dobiju jedan meč u zalivu), treća utakmica je donela pomalo neočekivani rasplet.

Pri tome ne mislimo na pobedu domaćina, u bici za prsten je bukvalno sve moguće, može da ode na bilo koju stranu, već sam tok meča je možda stvorio lažnu sliku. Ako pogledate rezultat, 116:100 mogli biste možda da zaključite da su Kelti lako dobili. Ali, odlučio je "blekaut" Voriorsa u poslednjoj četvrtini, samo 11 poena (treći najgori učinak po četvrtini u istoriji plej of finala NBA lige). Sad, delom je to posledica strašne odbrane Bostona koju predvodi najbolji