Katastrofa za Ferari, Ferstapen pobedio u Azerbejdžanu i povećao prednost u generalnom plasmanu

RTS 12.06.2022

Vozač Red bula i zvanični svetski šampion Maks Ferstapen pobedio je u trci za Veliku nagradu Azerbejdžana, čime je povećao bodovnu prednost nad pratiocima u generalnom plasmanu. Oba vozača Ferarija trku završili pre vremena zbog kvara na bolidima.

Ferstapen je trijumfovao na stazi u Bakuu sa vremenom 1:34:05.941, ispred klupskog kolege Serhija Pereza, dok je treće mesto zauzeo Džordž Rasel iz Mercedesa. Dvojac iz Ferarija, Šarl Lekler i Karlos Sainc, nije završio trku - prvi zbog problema sa motorom, drugi zbog otkazivanja kočnica. Lekler je odustao od trke u 20. krugu, a u tom trenutku bio je vodeći u trci. Holanđanin je ostvario peti trijumf ove sezone, ukupno 25. u karijeri, čime je povećao bodovnu